Fitness, Pilates, Bale, Dans, Tenis, Fotoğraf, Yan Flüt, Spor ve Sanat Etkinlikleri
0-252-212 61 61
0-532-280 3178

Reformer

I.Dünya Savaşından sonra pilates egzersiz sisteminin yaratıcısı Joseph Pilates’in yaralı askerleri hastane yataklarına ve duvarlara taktığı yaylarla tedavi yöntemi, reformer aletinin tasarımının temellerini oluşturmuştur.

Reformer, en sık kullanılan ve hareketlerdeki etkinliği nedeniyle en çok tercih edilen pilates aletidir.

Bugünkü gelişmiş haliyle reformer aleti üzerinde yatarak,  oturarak, diz üstünde ve ayakta 500’den fazla hareketin yapılabildiği geniş kapsamlı bir kullanım sunmaktadır.

Alet; üzerinde baş ve omuz destek ünitesi bulunan ve farklı zorluk derecesindeki yaylarla desteklenen kızaklı bir platform, ayakların ve zaman zaman ellerin dayandığı footbar ve makara sistemi ile platforma bağlı el ve ayak bantlarından oluşur. Farklı vücut yapısındaki kişilere göre ayarlanmaya elverişli tasarımıyla kişiye özel ve doğru bir program hazırlama olanağı sağlar.

Pilates egzersizlerinde ve reformer egzersizlerinde amaç tüm vücudu çalıştırmaktır. Alet üzerinde yapılan hareketler sadece belli başlı kas gruplarını çalıştırmayı hedeflemez. Egzersiz yapan kişi aynı zamanda güç ve denge merkezini de etkin bir şekilde kullanacağından tüm kas grupları aynı anda ve hemen hemen eşit düzeyde çalışır.

Egzersizlerin vücut ağırlığı ile yapılmasına karşın, aletin tasarımdaki olağanüstü hesaplamalar sayesinde kaslar güçlenir ve bu esnada eklemlere yük binmesine de engel olunur.

Sağlıklı ve iyi bir görünüme sahip olmak için reformer çalışmalarımıza sizleri bekleriz.